Pozdrav z pobytu

Nabízené terapie

Infrasauna
Infrasauna je novým systémem v termoterapii nahrazující klasické saunování a slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm. Jedná se o působení teplého a suchého vzduchu o teplotě cca. 45° C v uzavřeném prostoru sauny. Jako významný termoregulační mechanizmus se uplatní výdej tepla pocením, zlepší se prokrvení kůže, dochází k prohřátí a uvolnění svalů a pojiva. Doporučená doba pobytu je 20 - 30 minut pro dospělého, ale řídí se vždy subjektivním pocitem klienta. Je využívána k navození celkového uvolnění, k odpočinku, k relaxaci po svalové námaze, u svalového revmatismu, bolestí kloubů a páteře nebo jako předehřátí a uvolnění svalů před klasickou masáží. Půl hodiny před a po aplikaci této procedury se doporučuje vypít skleničku čisté minerální vody.

Doporučení: infrasauna spaluje kalorie a ovlivňuje nadváhu, podporuje krevní oběh a posiluje kardiovaskulární systém, odstraňuje bolesti, ulevuje svalům a ztuhlosti kloubů, odstraňuje toxiny a minerální odpad, zotavuje pokožku, zlepšuje imunitní systém, omezuje stres a únavu.

Kontraindikace:
Procedura není vhodná při akutním onemocnění, dále u kardiaků, onkologických pacientů, pacientů s epilepsií a u
projevů krvácení.
 
Finská sauna
Využívá se působení suchého, horkého vzduchu o teplotě 85°- 95 °C. Doba pobytu v sauně je 10 - 15 minut. Jakmile máte pocit horka, opusťte prohřívárnu a ochlaďte se studenou sprchou v ochlazovně.
Po krátkém odpočinku 5 -10 minut můžete celou proceduru opakovat - ideálně 3x (max.5x). Mezi jednotlivé fáze můžete vložit plavání v bazénu. Pobyt v sauně vždy ukončete studenou sprchou a pokožku důkladně vytřete. Při ukončení saunování doporučujeme odpočinek 20-30 minut na lehátkách.

Doporučení:
Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti, k otužování, k celkové regeneraci a relaxaci.
Je vhodná jako prevence chorob z nachlazení, onemocnění dýchacích cest, lehká revmatická onemocnění, funkční poruchy prokrvení, migrény, klimakterických potíží.

Kontraindikace:
Je nevhodné u všech akutních onemocnění a úrazů, u epilepsie, u nemocí srdce a cév, nádorových onemocnění a krvácivých stavů.
Důležitý je správný pitný režim !
Desatero sauny - obecné zásady použití veřejné sauny
1. V prostorách sauny – včetně ochlazovány a prostoru s lehátky – nekuřte, nejezte a pijte jen nealkoholické nápoje z plastových lahví, které jsou k dispozici u recepce wellness provozu !
2. V šatně si odložte vše – vezměte s sebou pouze mycí potřeby (ne však ve skle), ideálně dva větší ručníky nebo osušky.
3. Před prvním vstupem do potírny se umyjte mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem do potírny.
4. Před každým vstupem do potírny setřete vodu z povrchu těla. Do sauny nevstupujte v obuvi !
5. Do potní místnosti vezměte jen ručník, na který si sednete nebo lehnete. V potírně dýchejte jen ústy! Suchý vzduch při dýchání nosem vysušuje sliznici a způsobuje bolesti hlavy.
6. Při pocení masírujte povrch těla např. vlastním kartáčem.
7. Po dokonalém prohřátí- 10 až 15 minutách – vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte se v prostoru ochlazovány kde jsou k dispozici sprcha „RAIN“ a přívalová sprcha se studenou vodou. Ochlaďte pokud možno celé tělo i s hlavou, nebo alespoň zátylek. Při pocitu chladu se vraťte z ochlazovny do potírny. Je vhodné mít na nohou plážovou obuv, abyste neprochladli od nohou.
8. Proceduru teplo-chlad opakujte dle pocitu - nejlépe třikrát – maximálně 5x.
9. Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo.
10. V odpočívárně (na lehátcích) zůstaňte alespoň půl hodiny, nejlépe zabaleni v osušce bez oděvu. Po skončení saunování si dopřejte lehké jídlo v naší restauraci, džus, tekutiny případně i něco slaného-naprosto nevhodné je pití tvrdého alkoholu. Rušíte tím vliv lázně na svůj organismus.

Kneippova šlapací koupel
Šlapací lázeň jako nožní koupel je součástí vodoléčby Kneippova typu. Jde o aktivní pohyb /šlapání/ v případě wellness centra „VitaLine“ v bazénku se stále mírně protékající studenou vodou s výškou hladiny do 35 cm, shodně napodobující osvědčené procedury realizované na alpských horských potocích. K aktivní masáži chodidel může být brodítko naplněno vrstvou valounů.
Pohyb klient provádí šlapáním ve studené vodě po dobu 20-60 vteřin. Při terapii nadzvedává vysokým krokem chodidla nad hladinu a opět noří do chladné vody. Po té z bazénku vystoupí a nohy osuší a ponechá v teplém prostředí. Proceduru je možno opakovat, avšak nohy nesmí být již předem terapií studené nebo prochlazené.

Doporučení: terapie vhodná při bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, u počínajících varixů, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování. Po terapii se dostavuje velice příjemný pocit „prohřátí“ dobře prokrvených končetin.

Kontraindikace: onemocnění srdeční, nedostatečně léčený krevní tlak, chronický zánět ledvin, stavy po mozkové příhodě, infekční onemocnění a záněty nohou (erysiper, flegmona), nechlazení.

DODRŽUJTE BEZPEČNOST!
Při vstupu do koupele se přidržujte madla a při terapii středového pilíře, při terapii nespěchejte a důsledně šlapejte vysokou tzv. „čapí chůzí“.
V bazénku může být vždy jen 1 osoba!

Whirlpool
Skupinová vířivá lázeň s relaxačním účinkem.
Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, stavů předráždění, únavy a na relaxaci.

Whirlpool ve wellness centru „VitaLine“ hotelu PANORAMA je profesionální whirlpool s přelivovým žlábkem a teplotou vody 34-36 °C. Má sezení pro 4 dospělé osoby s perličkovou koupelí a dvě z těchto sezení jsou vybavena hydromasážními tryskami.
Pro večerní provoz je vybaven osvětlením.

Vedle vlastního příjemného pocitu z koupele je přímo z whirlpoolu krásný výhled na přírodní rybník a zahrady za hotelem Panorama.

Vnitřní bazén

Základní informace:
Rozměr bazénu 3,5 x 6 metrů
Hloubka bazénu – rovnoměrná a to 1,3 metru
Slaná voda – solanita 0,5 -0,6
Teplota vody 29-31°C
3 hydromasážní trysky v různých výškách
Protiproudové plavání
Večerní osvětlení
Kapacita bazénu 4 dospělé osoby nebo 7 dětí

• cca 0,5% soli ve vodě bazénu se stará o příjemně měkkou a křišťálově čistou vodu
• elektrolýza mírně slané vody zajišťuje dokonalou hygienu
• voda je velmi příjemná a nedochází k dráždění sliznice, očí, průdušek a žaludku
• neprojevují se alergie na chlor
• mizí zvláště zápach z choru
• jedná se o velmi příznivou alternativu bez používání běžné chlorové chemie
Každý, kdo se koupal v moři, zná ten osvěžující pocit, který vyvolává slaná voda. Sůl jako přísada do lázně čistí a změkčuje vodu, dále má příznivé účinky na Vaši pokožku. Proto se doporučuje použití tohoto systému pro všechny alergiky..

Solná inhalace
V parní kabině je v podobě velmi jemné mlhoviny rozprašován jemně roztok solanky.
Jemné kapičky mlhoviny se vstřebávají kůží a sliznicí dýchacích cest, kde reagují s volnými kyslíkovými radikály, které jsou zodpovědné za poškození buněk, předčasné stárnutí a podílí se na vzniku řady autoimunních onemocnění.

Doporučení: Vhodné u opakovaných onemocnění dýchacích cest, astma bronchiale, u ekzémů, atopických dermatitid a psoriázy, ke zvýšení obecné odolnosti a obranyschopnosti, v rekonvalescenci a k regeneraci pokožky. Přirozeně posiluje imunitní systém.

Kontraindikace: nejsou publikovány

Suchá uhličitá koupel (SUK)
SUK je jedna z nejpříjemnějších a nejpoužívanějších lázeňských procedur. Kysličník uhličitý rozšiřuje cévy a zvyšuje prokrvení v povrchových vrstvách pokožky i hlouběji v organizmu. Ovlivňuje zejména odvádění škodlivých látek z problematických partií pokožky, působí protizánětlivě, má hojivé, analgetické a vitalizační účinky, odstraňuje vyčerpanost, obnovuje elasticitu a pružnost pleti. Zlepšuje prokrvení periferních částí těla, podporuje okysličení tkání při poruchách srdečně cévního sytému, při ischémii, po infarktu. Metodu lze doplnit o aplikaci krémů, např.: proti celulitidě, revma, pro lepší prokrvení aj.

Při aplikaci SUK klient 40 - 50 minut pohodlně leží ve velkém plastikovém vaku naplněném kvalitním medicinálním CO2.
Kromě příjemného tepla, případného jemného mravenčení, zvlhčení kůže, euforického pocitu a tendence k spánku nic zvláštního necítí. Právě v těchto okamžicích dochází v těle k množství aktivních protireakcí, ke zvýšené činnosti všech žláz s vnější a vnitřní sekrecí, k mobilizaci všech metabolických, hormonálních, nervových a psychických procesů.
Hlavní účinky SUK :
- komplexní regenerace lidského organismu, úprava činnosti štítné žlázy
- pomoc při srdečních potížích, normalizace krevního tlak
- prevence poruch metabolismu, prevence infarktu, mozkové mrtvice, trombózy, embolie, psychoimunologického selhání, revmatických nemocí
- výrazná aktivizace imunitního systému, což se projevuje např. rychlejším hojením pooperačních ran, podporou protizánětlivých a hojících procesů, výrazným zlepšením některých kožních nemocí zvýšenou odolností proti virovým nákazám
- zvýšení celkové kondice organismu
- zvýšení svalového prokrvení, rychlá regenerace svalů
- zvýšení hladiny pohlavních hormonů a tím i sexuality – pánové pozor (!)
- zvýšení energetického, kyslíkového a krevního zásobení mozku a tím zlepšení jeho činnosti (potlačení neklidu a trémy)
- zlepšení prokrvení a výživy pokožky
- pomáhá ke snížení nadváhy vzniklé ze stresu, přejídáním nebo jako náhrada za chybějící životní uspokojení
Doporučení: kůra ke snižování nadváhy a odstranění celulitidy, poruchy prokrvení, onemocnění srdce a cév, dýchací potíže, psoriasis, hypertenze, klouby, sexuální dysfunkce, stres, nespavost, psychická zátěž. Ze zkušenosti lékařů i klientů vyplynula jako nejúčinnější aplikace 10ti SUK v průběhu 4 - 6 týdnů. Tuto kůru je vhodné opakovat 2 - 4 krát ročně, nejlépe na jaře a na podzim.
Kontraindikace: nejsou publikovány

Lymfomasáž (lymfodrenáž)
Lymfatické cévy odpovídají za odplavování toxických látek ze tkání. Lymfa obsahuje vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Průchodu lymfy je dosahováno tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Ochablé svaly a podkožní tkáně jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy. Běžnými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému.
Lymfatická masáž stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost v kritických místech, zrychluje odvádění nahromaděných škodlivin z organizmu. Má vynikající regenerační, preventivní i terapeutické účinky. Příznivě ovlivňuje křečové žíly, trombózy, poúrazové a pooperační otoky, cévní nedostatečnost, lymfedémy, ale i průběh rehabilitace po sportovním výkonu, turistice, při zaměstání s vysokým zatížením nohou.
Lymfomasáž je vyhledávanou terapií proti celulitidě. Je však vhodné absolvovat vždy celou kůru (optimálně 10x) a dodržovat pitný režim.
Používáme přístroj PNEUVEN BEVUK 4.14 PD, který umožňuje kompresní lymfodrenáž a to jak dolní části těla (tzv.kalhoty“) tak i paží. Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel nebo od kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Masáž je většinou vnímána jako velmi příjemná.
Již po první proceduře v délce 40 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 procedur. Existují značné individuální rozdíly, které závisí na věku a na stupni postižení vaziva. Břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první proceduře. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.

Přístrojová lymfodrenáž založená na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.

Seznam kontraindikací:

- pravostranná srdeční dekompenzace, jaterní cirhoza, onemocnění ledvin
- akutní onemocnění kůže – alergického, bakteriálního, virového či plísňového původu
- lokální zánětlivé a bolestivé edematózní stavy
- akutní horečnaté stavy, nejasné břišní bolesti apod.
- gravidita(břišní oblast)
- dekompenzovaná onemocnění obecně(neléčené maligní onemocnění)

hydromasáž na profesionálním vodním vyhřívaném lůžku „wellsystem relax“

Mechanická hydromasáž na profesionálním, vyhřívaném, vodním lůžku, které patří k několika málo instalovaným v České republice.

Je to masáž, kterou si řídíte Vy sami. Pouze se položíte v lehkém oblečení na podložku (nedochází ke kontaktu těla s vodou) a sami necháte trysky, aby masírovaly celé Vaše tělo nebo pouze jeho potřebnou část.
Pomocí manuálního ovladače můžete řídit masáž z polohy na zádech a pomocí posuvné lišty se můžete sami stanovit sílu masáže.

Hydro Jet jako lázeňský masérský stroj Vám přinese odlehčení po sportovní činnosti, ale i psychickém uvolnění.

Dalším pozitivním účinkem masáže Hydro Jet je:
- zvýšené prokrvení kůže, svaloviny a vnitřních orgánů
- aktivace látkové přeměny, přeorientování látkové výměny“obnovování“
- zlepšení transportu živin a kyslíku do tkáně
- normalizace napětí svalů
- aktivace regulace dýchání
- vytvoření harmonické rovnováhy v nervové soustavě a v hormonálních hladinách s pozitivním účinkem na svěžest, zdraví a regeneraci pomocí oživení nebo uvolnění
- změna nálady ve vztahu k vyšší motivaci, zlepšená koncentrace atd.
- venózní a lymfatická drenáž
- zmírnění bolestivých stavů
- uvolnění zjizvené tkáně, léčba migrény

Doporučení:
Jste -li unavení po celodenním napětí, trpíte-li bolestmi zad či nohou … nebo
máte-li problémy s nespavostí, migrénou či celulitidou, pak neváhejte a přijďte si vyzkoušet náše hydromasážní lůžko HYDRO JET
HYDROJET Vám odlehčí od Vašich bolestí a přinese psychické uvolnění.

Kontraindikace: masáž Hydro Jet je velice šetrná relaxační masáž, jejíž intenzitu si klient volí. Nad to je prováděna i v oblečení bez tvrdých a ostrých doplňků a rozsah kontraindikací je v podstatě nulový. Přístroj není určen pro kojence a malé děti do 7 lety ! Pro děti a mládež ve věku od 8-17 let platí následující: Používat masážní přístroj pouze se souhlasem rodičů nebo opatrovníka nebo po konzultaci s lékařem.
TATO METODA SKVĚLE DOPLŇUJE OSTATNÍ TERAPIE V NAŠEM WELLNESS CENTRU „VitaLine“.

Parní sauna

Jak správně používat parní lázeň:
1. Proveďte řádnou očistu těla vodou a mýdlem a před vstupem do potní místnosti použijte WC.

2. V potírně zůstaňte tak dlouho, dokud nejste řádně prohřátí ( není zdravé dobu v potírně přetáhnout tak, že se dostaví pocity mdlob a točení hlavy ). Délka pobytu v parní sauně je vždy individuální – obvykle však 10 – 20 min. Prohřívání těla sanujících se dociluje v prohřívárně, která je vyhřátá na průměrnou teplotu 35 – 45°C při vysoké vlhkosti vzduchu dosažené parní mlhou. Tělo je vystaveno v ohřívárně nejen účinkům horka, ale i vlhka ze všech stran a účinku ohřátých lavic, na nichž návštěvníci sedí.

3. Po odchodu z parní lázně je doporučeno se osprchovat – není nezbytně nutné se prudce ochlazovat – použijte vlažnou vodu. Intenzitu ochlazení volí každý saunující se podle svých pocitů a zkušeností, kromě sprchy lze použít ochlazování na chladném vzduchu. Fáze prohřívání a ochlazování se obvykle opakují 2-3x tak, aby bylo docíleno příjemných pocitů. Doba a intenzita prohřívání se ponechává na návštěvních sauny.

4. Po ukončení saunování, případně po masáži doporučujeme odpočinek 20-30 minut na lehátkách v odpočívárně.

5. Dodržováním všech našich rad a pokynů si sami vytvoříte nejvhodnější prostředí ke zdravému saunování.

Po ukončení procedur dle bodu 1 - 5 je účelné malé občerstvení, které má v organismu doplnit zejména vypocenou vodu a minerální soli. K tomu se nejlépe hodí neslazené minerálky, ovocné šťávy nebo jiné nealkoholické nápoje, které jsou k dispozici v recepci wellness centra.

Doporučení:
Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce organismu a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.
Z hlediska léčebného se sauna chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti, při nedostatečném prokrvení končetin, zlepšuje stavy po nadměrném účinku vibrací, ovlivňuje příznivě i některé obtíže při přechodu u žen. Před použitím sauny jako léčebné procedury je však třeba se vždy předem poradit s ošetřujícím lékařem.

Kontraindikace
Do páry nemají přístup osoby s akutním onemocněním, zejména při zánětech dýchacích cest, se zvýšenou teplotou, s kašlem, s rýmou, průjmem, s bolestmi hlavy, dále osoby s chorobami budícími odpor, zejména s kožními vyrážkami, otevřenými hnisajícími nebo krvácejícími ranami. Vstup není dále dovolen osobám trpícím přenosnými chorobami, bacilonosičům nebo osobám v jejichž blízkém okolí se vyskytly přenosné choroby.
Pára se nedoporučuje osobám trpícím ischemickou chorobou srdeční, se stavy těsně po infarktu myokardu a cévními chorobami.


Nordic walking

Nordic walking je sportovní chůze se speciálními holemi, která přináší efektivní pohyb a zvýšení fyzické kondice. Při chůzi je zapojeno až 600 svalů, to je zhruba 90% všech svalů v těle. Stoupá spotřeba kalorií až o 40% a průměrná spotřeba až na 400 kcal za 1 hodinu, zvyšuje se aerobní výdrž, kladně působí při svalové disbalanci, posiluje svaly horní části těla, zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, šetří bederní a kolenní klouby.

Pro zájemce sdělíme rádi doporučení na lehké, střední a náročné vycházky do Moravského krasu.

Hole je možno zapůjčit v recepci.


Zábaly

Jednorázový rašelinový zábal

Šetrnější varianta rašelinového zábalu, patřící k oblíbeným a ověřeným tepelným terapiím. Účinnost huminních látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem.
Díky umístění 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi dvěma foliemi, z nich je jedna prostupná účinným látkám (vlies), se stává šetrnější k přírodním zdrojům. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a také výraznějšímu znečištění při aplikaci fyzioterapeutem.

Zábal aplikuje fyzioterapeut s využitím nosičů tepla zahřátých na teplotu kolem 55-60°C, které v celé ploše přiloží na jednorázový rašelinový zábal umístěný propustnou stranou na postiženém místě klienta po dobu 15-25 min. Postupným uvolňováním tepla přes zábal se zabrání tepelnému šoku. Jeden zábal se doporučuje minimálně 1x denně.

Doporučení:
K lokální tepelné terapii jako podpůrný prostředek při:

- chronických revmatických onemocněních pohybového ústrojí a degenerativním onemocněním kloubů (svalový a kloubní revmatismus, artritida, poškození plotýnek, atd), neuralgii, ischiasu, poruchách prokrvení periférií, následky nehod, náchylnosti k nemocem a kataru.
-
Kontraindikace:
Nedoporučuje se při horečnatých onemocněních srdce a krevního oběhu, hypertonii, vysoce zánětlivých procesech, poraněních a infekcích pokožky, pokud neurčí lékař jinak.


Voskový zábal (zábal z včelího vosku)

Voskový zábal je teplý zábal z přírodního vosku, který kombinuje jemné teplo s aromatickou vůní. Včelí vosk obsahuje teplo a světlo léta, ve kterém bylo vytvořen.
Ve včelím úlu je vosk fyzickým tělem včel. Slouží k líhnutí nových včel, vytváření a uchovávání potravy v zimě jako tepelná izolace. Včely jako jediný hmyz jsou schopny vytvořit a udržovat vlastní teplé prostory. Včely vytvářejí plástve, které následně plní pouze tím nejlepším, co lze v přírodě naleznout. Proto je tato metoda něčím luxusním v oblasti tepelných terapií.

Doporučení:
Při bolestech svalů a kloubů,revmatických onemocněních, bolesti hlavy a migrénách, poskytují zábaly z včelího vosku intenzivní rozšíření tepla jak ve svrchních, tak i hluboko uložených tkáních.

Kontraindikace:
Nedoporučuje se při horečnatých onemocněních srdce a krevního oběhu, hypertonii, vysoce zánětlivých procesech, poraněních a infekcích pokožky, pokud neurčí lékař jinak.


Solární louka

Solární louku může využívat jen zákazník se zdravou kůží. V opačném případě podle doporučení odborného lékaře. Jde o ryze individuální zdravotní okolnosti vycházející z fototypu pleti a zdravotních rizik jedince. Odpovědnost za použití každého wellness zařízení (tedy i solární louky) je vždy na každém jednotlivém uživateli. Solární louka TAHITI je svými účinky blízká soláriím avšak s menší účinností opalování a je zcela bezkontaktní (na rozdíl od horizontálních solárií), působí velkoplošně a je ideální pro provozy krytých bazénů a wellness center, pro něž byla zkonstruována.

Je vhodné začít např. s délkou osvícení 5 minut na každou stranu těla. Pokud nebudete pozorovat po prvním slunění na kůži nežádoucí účinky, můžete další slunění prodloužit o 1 minutu. Potom doporučujeme jeden den vynechat a další den pokračovat se stejnou délkou slunění.

Tímto postupem si můžete vybudovat během 2- 3 týdnů tzv. sluneční odolnost. Ta vás může částečně ochránit při pobytu na slunci (nikoliv však proti záření UV-A, které je vyzařováno např. přístroji na opalování. Po vybudování sluneční odolnosti můžete následně pobyt pod slunečními zářiči pro udržení zkrátit o 25%.

Doporučujeme dodržovat následují opatření:
* pokud si nejste jistí typem své pokožky, konzultujte odborného lékaře
* při nežádoucí reakci pokožky pobyt pod zářiči přerušte
* pokud se objeví zánětlivé místo nebo puchýřek, konzultujte ihned s lékařem
* v případě potřeby používejte sluneční brýle nebo mějte zavřené oči
* před návštěvou sluneční louky odstraňte z těla kosmetické vrstvy
* používejte ochranné nátěry proti sluníčku s ochranným faktorem 2-3, není to však nezbytně třeba
* !! užívání některých léků se neslučuje s pobytem na sluneční louce
(viz. kontraindikace)
* doporučujeme slunění max. 1x za den a nekombinovat se sluněním na slunci
* po předchozím sprchování či koupání se zkracuje doba opalování pod solární loukou
* po opalování je vhodné pokožku ošetřit vhodným kosmetickým přípravkem
* měňte polohu těla

 

Solární louka

Absolutní kontraindikace
zhoubný nádor kůže a stav po jeho odstranění
mnohačetná pigmentová znaménka na kůži
porfyrie - poruch látkové přeměny složek krevního barviva
léky s fotosenzibilizujícím účinkem
A. Tetacyklinová antibiotika(např. Deomyxykoin, Oxymykoin)
B. Diuretika (Furosemid, Furon, Furamex)
C. Antidepresiva – thymoleptika (Melitramin, Amitriptylin, Prothiaden)
D. Neuroleptika (Plegomazin)
E. Chemoterapeutika (Desurol, Biseptol)
F. Sulfasalazin
G. Lokální kortikosteroidy
H. Stav po očkování
I. Psoraleny
J. Antidiabetika (Dirasan, Chlorpropamid)
K. Antirytmika (Cordaron)
- akutní zánětlivá a infekční kožní onemocnění
- děti do 12 let - nevhodné
- zánětlivé a degenerativní onemocnění oka
- stav po úrazu oka
- rekonvalescence po operaci oka laserem
- hyperfunkce štitné žlázy (Graves Basedovova choroba)
- ischemická choroba srdeční a vysoký krevní tlak
- horečka
- herpes labialis, genitálie – opary
- zarudnutí kůže po opalováníRelativní kontraindikace
fototyp I
perorální antikoncepce
těhotenství
kosmetické přípravky s možností fotosenzibilizace
stav bezprostředně po chirurgických a kosmetických zákrocích
xeroderma pigmentosum – dědičné onemocnění kůže se sklonem k nádorové přeměně

Při jiných zdravotních potížích možné rozšíření kontraindikací a je nutné, aby vhodnost konzultoval každý klient sám se svým lékařem. Návštěvník wellness centra „VitaLine“ je povinen seznámit se s tímto provozním řádem a řídit se jím a v případě nečekaných reakcí na solární louku doporučním svého lékaře. Každý návštěvník wellness centra nese odpovědnost za zdravotní rizika sám.


Masáž lávovými kameny


Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže, která svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž vás dovede k absolutní relaxaci, a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku.


Program
K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a tím přispívají k větší účinnosti masáže. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a též rozproudit energii ve Vašem těle. Tyto kameny mají zároveň i mimořádně silnou energetickou vibraci (20 – 1000 KHz), jsou předem nahřívány ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 °C. Tímto nesmírně příjemným způsobem jsou postupně uvolněny jednotlivé partie těla a jsou střídavě masírovány kameny i bez nich (klasická masáž). Ke zvýšení efektu celé masáže se používá exotický, aroma olej, který umocní Vaše pocity.

Podmínky
Masáž je určena pro všechny věkové kategorie.
Nedoporučuje se těhotný ženám a lidem, kteří jsou citliví na teplo, mají křečové žíly, silná kožní onemocnění.

Čas
Celková doba masáže je dle druhu 30, 60 a 90 minut
Ušní svíce (momentálně z nabídky vyřazeny)

Ušní svíce jsou vyráběny ručně z čistých, přírodních ingrediencí podle tradiční receptury indiánů kmene Hopi. Svíce se skládá z lněného bio vlákna, výtažků medu, 100% čistého včelího vosku a jemně rozdrcených bylin (heřmánek, šalvěj a hypericum). Každá složka svíce má podíl na jejím celkovém léčivém, zklidňujícím, bolest tišícím, protizánětlivém, antibakteriálním a antiseptickém účinku. Ušní svíce BIOSUN mají oficiální certifikát léčebného prostředku, neboť splňují standardy EU (směrnice 93/42 EEC). Svíce zároveň vyrovnávají nitrolebeční tlak. Léčivý kouř, který vzniká při hoření, může působit jako ochranný a tišící prostředek na různá podráždění uvnitř ucha, podporovat sekreci lymfatických žláz a tím celý imunitní systém.
 
JAKÉ JSOU ÚČINKY?
Mohou pozitivně ovlivnit např. : sennou rýmu, alergii, záněty dutin, bolesti hlavy, migrény, bolesti v krku, kašel, chřipku a nachlazení, poruchy spánku, podráždění ucha, ekzémy, zánět středního ucha, zvonění v uchu, menierův syndrom, závratě, nadměrnou produkci ušního mazu, ucpaný nos, astma, nevyrovnaný tlak v uších, nedoslýchavost, stres
 
 
JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ?
Po krátké konzultaci je klient vyzván, aby se položil na bok na masážní stůl. Terapeut zapálí jeden konec svíce a nehořící konec jemně vloží do ústí ušního kanálu klienta. Svíce tak podobu hoření zůstává ve vertikální poloze a klient může vnímat jemný a příjemný zvuk praskání a syčení připomínající déšť či praskání ohně. Když svíce dohoří až k červené značce, terapeut ji jemně vyjme a bezprostředně uhasí. Po té je klient požádán, aby se obrátil na druhou stranu, aby procedura mohla pokračovat.
 
Po ošetření obou uší se klient položí na záda. Terapeut aplikuje lymfatickou masáž krku a obličeje, aby tak podpořil uvolnění a přeměnu odpadních látek v systému. U tohoto ošetření není třeba, aby si klient odkládal oděv.
 
JAK ČASTO POTŘEBUJI OŠETŘENÍ?
Obecným pravidlem je, že první dvě ošetření po sobě následují v intervalu jednoho týdne, třetí pak s intervalem dvou týdnů. Pravidelné měsíční ošetření obvykle zmírní dopad chronických problémů či zamezí projevu jejich symptomů. Pro posílení všeobecného pocitu je vhodné jedno ošetření v intervalu 4 – 6 měsíců.
 
JAKÉ JSOU KONTRAINDIKACE?
Perforace ušního bubínku (dříve než před třemi měsíci), alergická reakce na složení ušních svící, bolestivý akutní zánět či infekce ucha

Nové voňavé procedury a Thaladsoterapie
... vše najdete v naší nabídce níže na této stránce

Thalassoterapie - léčba mořem

Thalassoterapií, neboli léčbou mořem, je označováno používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu k uvolňujícím a regeneračním postupům. Výtažky z mořských řas a teplá mořská voda umožňují absorbování minerálů, vitamínů a stopových prvků do pokožky těla, čímž dochází k jejímu prokrvení, k látkové výměně a obnově buněk. Terapie jsou vhodné především při únavě, poruchách spánku, potížích s klouby a krevním oběhem atd.

Wellness hotel Panorama v Blansku je mořem téměř posedlý. Má nejen vnitřní slaný bazén, venkovní slaný bazén, solnou inhalaci v parní kabině (každá středa)... ale rozšířil i program nabízených terapií o zpevňující zábaly z mořských řas.

 

Zpevňující zábal z mořských řas

Tato procedura je oblíbená díky svým léčebným i kosmetickým účinkům.

Kromě citelného zjemnění a vypnutí pokožky má ale i silný efekt relaxační.

Krémový peeling s rozdrcenými lasturkami hluboce očišťuje pokožku, ta znovu získává měkkost a připraví pokožku k následnému zábalu. Zábal provádíme přípravkem z řasy Laminaria Digitata, která stimuluje buněčný metabolismus, odvádí toxiny a v kombinaci s mentolem podporuje mikrooběh krve a zpevňuje tkáně. Mentol v této proceduře přispívá také k pocitu svěžesti a lehkosti. Závěrečná masáž olejíčkem s mátou a rozmarýnem zlehka uvolní svaly a podpoří zpevňování i provonění pokožky.


Revitalizující a povzbuzující ošetření s rozmarýnem

 

Tuto zábalovou proceduru zahajujeme peelingem cukrovým scrubem s aloe vera, který pokožku vyčistí od nečistot a odumřelých buněk a zároveň dodá tělu množství různých minerálů. K zábalu využíváme přípravek z řasy Laminaria Digitata odvádějící z pokožky toxiny a stimulující krevní oběh, čímž tkáně zpevňuje a vyhlazuje. Na závěr probudíme svaly i pokožku masáží rozmarýnovým olejem. Výsledkem je pocit „znovuzrozenosti“ a odpočinku.


Zeštíhlující zábal s masáží rukavicí kessa

 (rukavice kessa je v ceně této Vaší procedury)

Další procedura, která nabízí hladkou provoněnou pokožku a úžasný pocit relaxace. Tentokrát je to zábal z marockého balzámu - černého mýdla s eukalyptem, po němž přichází peeligová masáž speciální rukavicí kessa. Efekt tohoto ošetření spočívá v navrácení energie, vyhlazení pokožky, harmonizaci meridiánů. K tomu všemu přispěje i závěrečná masáž olejem z orientálních bylinek.Zábal ze žlutého marockého jílu na stehna a hýždě

 

Zábal na problematické partie stehen a hýždí. Žlutý jíl obsahuje velké množství manganu železitého s velkou koncentraci iontů a oxidu železitého. Žlutý jíl stimuluje tvorbu kolagenu a železa a umožňuje lepší okysličení buněk. Pomáhá v boji proti nerovnosti kůže a celulitidy. Po tomto zábalu pokožku ošetříme olejem z pomerančového květu.

 

Jasmínové ošetření zad a zadní části nohou

Jemný peeling cukrovým scrubem s jasmínem odstraňuje z pokožky toxiny a nečistoty a následně ji regeneruje. Pokožce dodává vitalitu, svěžest a neuvěřitelně ji zvláční. Tento typ tělového peelingu je v orientu mezi ženami známý jako symbol krásy po celá staletí. Kombinace přírodního cukru, výživných olejů a esenciálního čistého jasmínového oleje při následující masáži vaši pokožku zjemní, napomůže cirkulaci a stimulaci přirozených funkcí pokožky.

  

Voňavé relaxační procedury

Vanilkové hýčkání

Celou touto procedurou je prostoupena vůně vanilky. Najdeme ji v cukrovém peelingu, zábalu Ghassoul i v masážním oleji, který na závěr ošetří celé tělo. Díky svým účinkům relaxačním i afrodiziakálním je velmi vyhledávané. Sladce teplé aroma vanilky stimuluje mentální aktivitu a snižuje únavu.


Jasmínové hýčkání

 

Pokožku ošetříme jemným cukrovým peelingem s jasmínem. Po celotělovém zábalu Ghassoul – (LÉČIVÁ HLÍNA GHASSOUL (*) z Maroka - následuje masáž těla přírodním jasmínovým olejem. Toto ošetření působí antidepresivně, uvolňuje napětí, příznivě ovlivňuje dýchací systém. Pokožka znovu získá svoji sílu, vyrovnanost a je schopná odolávat každodenním agresivním vlivům (holení, znečištění, stres). Zpomaluje stárnutí pleti. Éterický olej jasmínu napomáhá odstranění svalových bolestí a jeho vůně probouzí u žen pocit ženskosti a zdravého sebevědomí.


Levandulové hýčkání

 

Neméně lákavá je procedura, která vyvolává asociace francouzské Provence. Celotělové ošetření peelingem, zábalem a masáží s levandulí. Levandule nejen příjemně voní, ale i uklidňuje nervové napětí, působí proti nespavosti, bolestech hlavy. Má hojivé účinky a snižuje krevní tlak. Ošetření si můžete dopřát i po fyzické námaze, zmírňuje totiž svalové napětí.

 

Čokoládové hýčkání

Čokoládová masáž se zábalem je rafinované spojení čokolády a hřejivé masáže. Je opravdovým pokušením pro všechny milovníky sladkého.

 

Ošetření začíná nejprve horkou čokoládovou masáží celého těla v leže na břiše, po masáži si užijete relaxaci v zábalu z pravé čokolády. Sen pro všechny milovníky delikátních chutí a vůní ! Kromě toho, že čokoláda vyhlazuje pokožku, má tedy omlazující účinky, působí také proti celulitidě a poradí si i s usazenými toxickými látkami pod kůži. Čokoláda totiž obsahuje antioxidanty, které posilují imunitní systém, tudíž čokoládový zábal vám rozhodně zlepší náladu. Tu by sice vylepšila i zkonzumovaná tabulka čokolády, ale když počítáte kila, čokoládová masáž rozhodně neuškodí Vašim štíhlým a ladným liniím J

 

LÉČIVÁ HLÍNA GHASSOUL (*)

Hlína Ghassoul je čistě přírodní biologická surovina známá pro své vyrovnávací a čistící účinky. Používá se pro šetrné a důkladné čištění obličeje, těla i vlasů. Název "Ghassoul " pochází z arabského slova "ghassala", které znamená "mýt".Ghassoul je z horniny tmavě šedé barvy. Jedinné ve světě známé naleziště se nachází v Maroku.
Využití Ghassoul sahá až do 3.století.Například staří Římané využívali účinků Ghassoul k léčbě různých kožních nemocí. V severní Africe je Ghassoul po mnoho generací oblíbeným prostředkem péče o krásu a zdraví těla a dokonce i vlasů. Její domácí příprava je tradiční rituál, poctivě předávaný z generace na generaci, z matky na dceru a to až do dnešní doby.


 
masáž lávovými kameny
masáž lávovými kameny

baňkování
baňkování

dopřejte si hydromasáž
dopřejte si hydromasáž
wellness hotel Panorama
počasí pro naše hosty

Wellness víkend...
Wellness pobyty, víkendy...
Ubytování Jižní Morava...

Hotelier roku

 návštěvníci Hotel.cz doporučují Baby friendly  Poskytujeme slevy na CARTERekreace bez lepku Klub pevného zdraví


www.hotelpanorama.cz